Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Sırala
Filtrele
Sonuçları Filtrele
Uygula
Tur Bulundu
Uygula

Huzurun rahatlığın ve dinginliğin ülkeleri, İskandinavya ülkelerinde mutluluğu yakalamak ister misiniz? Cevabınız evet ise Kopenhag, Oslo, Karlstad ve Stockholm’de mutlu insanların ülkesinde harika bir yurt dışı turuna davet ediyoruz sizleri…

İskandinavya ülkelerinin en canlısı ve en şaşaalısı Kopenhag ile İskandinavya’yı gezmeye başlayabilirsiniz. İlk durağınız ise Kopenhag cıvıl cıvıl sokağı Stroget Sokağı olmalıdır. Dünyanın en uzun alışveriş sokağında alışveriş yapmaya doyamayacaksınız.

Kopenhag saraylar ülkesi olarak da karşınıza çıkacaktır. Görmeniz gereken saraylar arasında; Levetzau Sarayı, Schack Sarayı, Moltke Sarayı bulunmaktadır. Ayrıca Amelienborg Sarayı’nda bulunan Danimarka Kraliyet Ailesi hakkında bilgi sahibi olmanıza yarayacak müzeyi de gezmelisiniz.

Kopenhag’da görmeniz gereken bir diğer yer ise bu şehir ile özdeşleşmiş olan Küçük Deniz Kızı Heykeli’dir. Heykelin 1964’te kafası çalınmış ve hiçbir zaman bulunamamıştır. Bu heykelle mutlaka fotoğraf çektirmelisiniz.

Kopenhag’da o kadar çok gezip görmeniz gereken yer vardır ki… Saymakla bitmez. Belli başlı gezilecek yerler; Astronomik Gözlem Kulesi, Kopenhag Opera Binası, Our Savior's Kilisesi, Kopenhag Tivoli Bahçeleri, Kopenhag Christianborg Sarayı ve Christianborg Kulesi ve şehir müzeleri bulunmaktadır.

Sanatın, eğlencenin ve yeşilin şehri Oslo’da alışverişin kalbinin attığı Karl Johans Caddesi’ne uğramalısınız. Alışverişin yanında bu caddede müzeleri, sanat merkezlerini gezebilir restoranlarda harika lezzetler tadabilirsiniz. Ayrıca bu caddede bulunan Kraliyet Sarayı, Ulusal Tiyatro, Parlamento Binası gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Dünyanın en güzel ve huzurlu İskandinavya şehirlerinden Stockholm’de ise ilk işiniz tarihi şehir bölgesini gezmelisiniz. Özellikle Köpmangatan ve Özterlanggatan sokaklarını gezmeye doyamayacaksınız.

Stockholm’ün en önemli dini yapılarından olan ihtişamıyla sizi büyüleyecek Storkyrkan Katedrali’ni mutlaka gezmelisiniz. Ardından şehrin büyüleyici yapılarından Kraliyet Sarayı ve Drottningholm Sarayı’nı gezmelisiniz.

Sanatın da merkezi olan Stockholm’de dünyanın en eski açık hava müzesi özelliğini taşıyan Skansen’i mutlaka gezmelisiniz. Ardından Akdeniz Müzesi, Ulusal Müze, Modern Sanatlar Müzesi, Milles Garden Müzesini gezmelisiniz.

Huzurlu ve mutlu insanların ülkeleri İskandinavya turlarına katılıp sanatı ve tarihi doya doya yaşayıp İskandinav kültürün derinliklerine dek özümsemek isterseniz erken rezervasyon kampanyasından bir an evvel yararlanmalısınız. Huzurlu tatiller dileriz.