Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Sırala
Filtrele
Sonuçları Filtrele
Uygula
Tur Bulundu
Uygula

İtalya Turları

Doğa, tarih ve sanat üçgeninde muhteşem bir tatil, tatilin de ötesinde harika bir zaman yolculuğuna çıkmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, o zaman buyurun İtalya turlarına...

Turunuz Papa ile özdeşleşmiş Katolik mezhebinin başkenti sayılan Vatikan ile başlayacaktır. Buradaki ilk durağınız ise St. Pietro Katedrali ve meydanı olacaktır. Bu muhteşem yapı dünyanın en büyük katedrali olma özelliğini taşımakla birlikte kubbesinin tasarımı da meşhur ressam ve heykeltıraş Michelangelo'ya aittir.

Bu muhteşem sanat eserinin ardından sizi yine tüm görkemiyle Vittorio Emanuele II Abidesi karşılayacak. Bu abide saf bembeyaz mermerden yapılmıştır ve içinde birçok değerli heykel sergilenmektedir. Ayrıca yapının girişi Birleşmiş İtalya müzesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Başta da söylediğimiz gibi İtalya turları sizi zamanda yolculuğa çıkarak. Yine muhteşem ve inanılmaz bir yapı M.S. 72 yılında yapılmış Collesseo'yu ziyaret edeceğiz. Bu yapı büyük bir anfitiyatrodur. Zaman içinde yaşanan depremlere felaketlere rağmen ayakta kalmış görülmeye değer bir mimari eserdir. Ardından Collesseo'nun yanındaki Constantinus zafer takı ilginizi çekecektir. Zamanında İstanbul'a adını vermiş Constantinus'un kazandığı zafer adına bu tak inşa edilmiştir.

Roma'ya gelip de İspanyol merdivenlerini çıkmamak olmaz. Merdivenlerin en üstüne çıkarsanız Roma'yı yukardan izleme zevkine ulaşabilirsiniz. Ayrıca günümüze değin korunmuş mimari üslubuyla dikkatleri çeken Yunanca ''tüm Tanrıların tapınağı'' manasına gelen Panteon'u da mutlaka görmelisiniz. Ve tabi Roma'da Aşk Çeşmesi'ne para atıp dilek dilemeyi sakın unutmayın. Roma turları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Napoli'de ise meşhur İtalyan pizzalarının lezzetine bakabilir ve Vezüv yanardağının Pompei'de yarattığı doğa olayının kalıntılarını ve antik şehri gezebilirsiniz.

Sıra geldi Rönesans'ın başlangıç noktası sanat ve kültürün merkezi Floransa'ya... Bu şehir İtalyan edebiyatının, ünlü sanatçılarımız Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun doğduğu ve sanatlarını icra ettikleri şehirlerdir. Bu şehirde pek müze, sanat galerisi ve Michelangelo'nun ünlü David heykelinin bir kopyasını görebilirisiniz.

İtalya turunuzun son durağı ise gondollar şehri Venedik olacaktır. Burada mutlaka bir gondol sefası yapmalı ve kanal üzerinde bulunan büyüklü küçüklü yaklaşık 170 tarihi köprüyü görme imkanına erişmelisiniz. Ayrıca bu şehirde çok hoş dizayn edilmiş maskelerle de karşılaşacaksınız. Bu şehirde San Marco meydanını ve Venedik Katedrali olarak da bilinen tüm ihtişamıyla gözlerinizi alamayacağınız St. Marco Bazilikasını da ziyaret etmelisiniz.

Tarihin gizemli mekânlarına böyle bir yolculuk yapmak isterseniz eğer İtalya turlarını erken rezervasyon kampanyasından faydalanarak mutlaka denemelisiniz. Masalsı ve mutlu bir tatil dileriz...