Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Sırala
Filtrele
Sonuçları Filtrele
Uygula
Tur Bulundu
Uygula

Orta Avrupa Turları

Peri masallarının şehirleri Budapeşte, Prag ve Viyana size bambaşka dünyaların kapılarını açacak ve rüya dolu bir tatil geçirmenize vesile olacaktır. Buyurun Orta Avrupa turları gezimize...

Turumuz Tuna Nehri'nin şehri Buda ve Peşte olarak ikiye ayırdığı geceleri ışıl ışıl seyre doyamayacağınız masal şehri Budapeşte ile başlayacaktır. Kahramanlar Meydanı ile başlıyor gezimiz. Bu meydanda Macar İmparatorluğu adına savaşmış önemli insanlar heykelleri bulunmaktadır. Bu meydanda aynı zamanda önemli sanat galerileri, müzeler ve Buda Kalesi ile karşı karşıya bulunan parlamento binası da dikkatinizi çekecek yerlerdendir. Budapeşte'nin en önemli ve etkileyici yerlerinden biri de Gellert Tepesi'dir. Buradan şehrin muhteşem görüntüsünü doyasıya izleyebilirsiniz.

Budapeşte'de görmeniz gereken diğer önemli yer ise Gülbaba Türbesi'dir. Bu türbe 16. yüzyılda orada yaşadığına inanılan bir Bektaşi dervişinin türbesidir. Ayrıca bu şehir uzun yıllar Osmanlı egemenliğinde kalması sebebiyle birçok tarihi Türk hamamına sahiptir. Mutlaka Türk hamamlarını görmenizi tavsiye ederiz. Macaristan ve Osmanlı tarihinin önemli yerlerinden biri kabul edilen Estergon Kalesi de görmeniz ve ziyaret etmeniz gereken şehrin önemli simgelerinden biridir.

Budapeşte'den Viyana'ya geçerken Slovakya'nın küçük bir şehri Bratislava'ya da uğrayabilirsiniz. Burada şirin cafelerde kahvenizi yudumlayabilir ve hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz.

Hayallerin diğer bir şehri Viyana'yı yaşama sırası geldi. Viyana'nın simgesi muhteşem bahçesi ve barok tarzı mimarisi ile göz alıcı Belvedere Sarayı'nı mutlaka görmelisiniz. Ardından Karlsplatz meydanı ve meydanda bulunan göz alıcı binalar görmeniz gereken yerlerdendir. Bu meydanda ünlü opera binası dikkatinizi çekecektir. Burada bir opera dinlemenizi tavsiye ederiz. İçeri girip dinlemek istemezseniz de opera binasının dışına gösteriler canlı olarak yansıtılmaktadır.

Viyana deyince insanın hatırına gelen diğer bir şey ise dünyanın en eski dönme dolabıdır. Bu nostaljik dönme dolaba binmenizi ve şehri kuşbakışı seyretmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Masallar ve âşıklar şehri Prag'tayız şimdi de... Dünyanın en büyük ve yapımı en uzun süren kalesi Prag Kalesi görmeniz gereken en önemli yerdir bu şehirde. Kaleden yürüyerek Vitava nehrinin üzerindeki Charles Köprüsü de şehirde görmeniz gereken diğer tarihi yapılardan biridir.

Prag'ın simgesi eski meydanda bulunan Saat Kulesi de görmeniz gereken yapılardan biridir.Bu saat astronomik bir saattir. Saat sadece zamanı değil, ayni zamanda ay ve güneşin dünya etrafında dönüşünü canlandırır. Her saat başı İsa'nın havarileri pencere'nin önünden geçerek bir gösteri yaparlar. Bu gösteriyi beklemenizi ve zihninize kaydetmenizi tavsiye ederiz.

Orta Avrupa turları size hayallerinizdeki gibi bir tatil yaşatma imkanı sunacaktır. Bu yüzden şimdiden tatil planınızı yapıp erken rezervasyon kampanyamızdan faydalanmayı ihmal etmeyin. Rüya gibi bir tatil dileriz...

Kampanyalarımızla ilgili diğer tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.